Nejbohatší žena světa popisuje 20 rozdílů v přemýšlení mezi bohatým a průměrným člověkem

Zdánlivě nemá čtení o bohatství moc společného se vzděláním, ale jsou i takové případy, kdy někdo dokáže v krátkosti tak přesně vystihnout základní dovednosti, které patří k úspěšnému životu, kdy vnímám, že je to jinak. Tím je i příklad Christy Walton, který jsme našli na webu www.firstclass.cz. Kdyby tak tyhle dovednosti dokázala ve svých žácích rozvíjet naše škola!

Exkluzivní rozhovory s nejbohatšími osobnostmi jsou doménou našeho časopisu FC. Tentokrát musíme udělat výjimku. Nejbohatší žena světa se nezpovídá každý den a její myšlenky jsou tak specifické, že je nechceme vyhradit předplatitelům. Neříkáme, že změní váš život a peněženku, ale možná vás inspirují k zamyšlení.

Kdo by ji chtěl označit za poučující snobku, je také vedle. Christy Walton patří mezi 70 filantropů, kteří se přidali k osobitému závazku investora Warrena Buffetta a ředitele Microsoftu Billa Gatese a nejpozději závětí poskytnou polovinu veškerého majetku na charitu. Když se jí zeptáte, proč to udělala, usměje se: „A proč ne? Můj John mi kladl za vzor Donalda Trumpa. Jako miliardář dvakrát zbankrotoval, v letech 1999 a 2004. Jednou spadl do dluhů ve výši devíti miliard dolarů. A pokaždé se vrátil nahoru, pokaždé rychleji než předtím. Jednak měl motivaci a jednak už věděl, jak na to. Schopnost zbohatnout je v první řadě state of mind, stav mysli.“

Po této její větě nastalo ticho. Moje připravené otázky ztratily význam. Mohla následovat jediná logická: A můžete mi, prosím, vysvětlit stav mysli bohatých?

20 rozdílů podle Christy Walton:

1. Průměrní lidé se domnívají, že peníze jsou původ všeho zla. Bohatí jsou přesvědčeni, že chudoba je původ všeho zla.

„Budu používat prozaických popisných označení průměrný a bohatý člověk. Neznamená to, že bohatý člověk je automaticky nadprůměrný a podprůměrný člověk nemůže být bohatý. V obou případech je to čistě terminus technicus.“

Jako průměrné označuji lidi, kteří přijali tzv. brainwashing, vyplachování mozku. Jedna z jejich tezí zní: Bohatství je výsledkem buď štěstí, nebo podvodu. Potom nechtějí uvěřit a přijmout, že by snad někdo blízký z jejich okolí mohl sám uspět. Pokud se tak stane, ihned ho pomluví. Peníze jsou přece od ďábla a kazí charakter. Přitom sami, když dojde na placení, se často mění v ďábly, žaludek mají sevřený stresem a o jejich charakteru zrovna nehovoří to, že úspěšné lidi kamenují závistí. Než by někdo vzlétl, raději mu urazí křídla. Tak poznám průměrného člověka. A podle toho, že si nechá namluvit, aby byl spokojen s tím, kde je. Že se nenarodil na šťastné planetě a podobně. Bohatí vědí, že peníze se štěstím nijak nesouvisejí. Štěstí nezaručí. Umožní utéci od chudoby a mít život jednodušší a svobodnější.“ 

Přečtěte si celý článek na webu www.firstclass.cz >> stojí za to!

27534 Celkem přečteno 4 Dnes přečteno

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


+ 23 = 24