Most přes generaci

Most pres generaci

Co nás vedlo k realizaci projektu?

Při organizaci akcí, na nichž jsme prezentovali moderní deskové hry se nám opakovaně stávalo, že tyto hry hrály s nadšením děti společně se seniory. Zamysleli jsme se nad tím a postupně si uvědomili, že by se toho dalo skvěle využít pro společné aktivity dvou společensky vydělených skupin – dětí z dětských domovů a seniorů z domovů pro seniory.

Získali jsme podporu fondu Kolowrátek ve výši 60.000,-

Vybrali jsme ve spolupráci s odborníky vhodné deskové hry, oslovili firmy Albi, MindOk, a Piatnik a s výraznou slevou pořídili celkem 150 ks těchto her. Na podzim 2011 jsme zrealizovali úvodní pobytový seminář pro děti z DD v Plané, Sušici, Kašperských Horách a Staňkově. V rámci úvodního semináře jsme děti naučili nejen jak hry hrát, ale také jak je učit… A ze semináře si pak děti odvezly hry „domů“.

mostyg19

V současnosti děti chodí do domovů pro seniory a učí dědečky a babičky, kteří jsou stejně opuštění jako ony samy hrát a společně se baví…

Most pres generaci

Nejvíc nás však potěšila zpětná reakce – v mailech z DD nám opakovaně píší, že jejich děti jsou při těchto akcích pro seniory za „hvězdy“, vždyť vystupují v pozici učitelů a tuto roli většinou skvěle zvládají… Navíc se navazují trvalejší přátelství, děti chodí do některých „penzionů“ pro seniory opakovaně.

Most pres generaci

Protože z loňského pilotu máme opravdu velmi dobrý pocit, rádi bychom v letošním roce zrealizovali prakticky stejnou akci pro trojnásobný počet dětí, tedy pro 12 DD. Na naší Facebookové stránce najdete fotogalerie z pořádaných akcí.

Pokud Vás projekt zaujal, rádi byste nám k němu něco sdělili, máte dobrý nápad jak ho vylepšit, nebo byste dokonce měli zájem ho jakkoliv podpořit, ozvěte se nám na adresu
jan.vodicka@nidm.cz.

− 1 = 4