Kurz Společné řešení problémů (Učitelé pomáhají učitelům)

O.s. Rytmus pořádá kurz Společné řešení problémů (Učitelé pomáhají učitelům).

Hlavním cílem kurzu je podpořit učitele při začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol prostřednictvím posílení kompetencí pracovníků školy (výchovných poradců, vedoucích učitelů, školních psychologů).

Kurz má posílit jejich schopnosti řešit problémové situace, s nimiž se setkávají jejich kolegové učitelé při své každodenní práci ve třídách, v nichž je začleněn žák se speciálními potřebami.

Kurz povede k osvojení techniky facilitace, která se zaměřuje na dosahování skupinových nebo týmových cílů, což umožní učitelům spolehnout se na sílu vlastní školy a učitelů. V českém školním prostředí není rozšířen zvyk problematické situace řešit v týmu, navíc se při tom spoléhat na vlastní zdroje. Nedostatečná podpora učitele při řešení takových situací může být příčinou ztráty motivace nebo vést k „vyhoření“. Fakt, že není na koho se obrátit, vede leckdy k tomu, že „inkluze“ je považována za nemožnou, příliš obtížnou nebo dokonce nevhodnou pro daného žáka.

O.s. Rytmus Vám nabízí třídenní kurz Společné řešení problémů (učitelé pomáhají učitelům), který povede PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D. ve dnech 20. – 22.4. 2011 v Praze. Místo semináře bude upřesněno.

Kdy můžete metodu využít?

• máte-li jakýkoliv problém s jedním nebo více žáky ve třídě
  • už jste vyčerpali všechny své nápady, jak problémovou situaci s žákem vyřešit
  • jestliže si nerozumíte s kolegy nebo nadřízenými na svém pracovišti
  • jestliže Vám dělá problém komunikovat s rodiči žáka

Co se naučíte?

• jasně formulovat konkrétní problematickou situaci
  • vytvořit dobré podmínky a podporovat pozitivní a konstruktivní atmosféru pro skupinové řešení problému
  • převést návrhy řešení do proveditelného akčního plánu
  • aplikovat metodu ve svém školním prostředí

Pro koho je kurz určen?

• především pro týmy běžných základních škol, kde je individuálně začleněn žák se speciálními vzdělávacími potřebami (ředitel/ka, zástupce ředitele/ky, speciální pedagog, školní psycholog, výchovný poradce, učitelé)
  • i jednotlivci jsou na kurzu vítáni

Proč se na kurz přihlásit?

• kurz je ZDARMA
  • kurz je akreditován MŠMT v programu DVPP pod čj. 32 906/2010-25-801
  • kurz je jedinečným a inovativním prvkem v českém školství¨

Na kurz se můžete přihlásit zde : http://www.rytmus.org/rytmus/index.php?p=kurz_spolecne_reseni_problemu&site=default

Jakékoliv další dotazy Vám ráda zodpoví Jana Konopásková, jana.konopaskova@rytmus.org, 737 248 446

Kurz je realizován v rámci projektu Vzděláním pro změnu (http://www.rytmus.org/rytmus/index.php?p=vzdelanim_pro_zmenu&site=default).

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

6 + = 11