O nás

Provozovatelem serveru www.mojeskola.net  je Česká pedagogická komora z.s. se sídlem Václavkova 2/176, 160 00 Praha 6, IČ: 26661136.

Náš spolek v roce 2004 založila skupina pedagogů. Chceme být odborným profesním partnerem státní správě a pomáhat na jednu stranu v prestiži profese pedagoga a vytváření celospolečenského klimatu, ve kterém bude práce pedagogů vážena a oceňována, na druhé straně k rozvíjení kompetencí pedagogů a současně k spolubudování taové vzdělávací soustavy, která bude podporovat demokratické a svobodné mechanismy ve školách a bude kompetence pedagogů i vedení škol maximáně využívat na bázi vzájemné důvěry. Věnujeme se dalšímu vzdělávání pedagogů a některým souvisejícím vzdělávacím a volnočasovým aktivitám, metodické a supervizní práci i práci publlikační a popularizační.

Stanovy >>

Výroční zpráva za rok 2017 >>

Výroční zpráva za rok 2018 >>

Podrobná pravidla pro doporučení najdete na http://www.mojeskola.net/certifikace/

Kromě tohoto webu provozujeme stránky pro naše jednotlivé projekty:

Najdete nás také na Facebooku >>

Náš spolek existuje od roku 2004, ale jeho členové se v oblasti vzdělávání a práce s dětmi pohybují už od devadesátých let.

Historie webu MojeSkola.net

Web vznikl ještě dříve než náš spolek, někdy v roce 1998-9. Byl to čistý HTML text. Vlastně něco jako knížka na webu.

MojeSkolado2000      O něco později získal banální menu řešené přes rámce a jedno tlačítkové v záhlaví.

MojeSkola2000

Kolem roku 2000 prošel první repasí – použili jsme aplikaci Context, ve které jsme generovali i naše výuková CD. Kolem roku 2001 už se na jeho vzhledu začaly ve větší míře podílet obrázky.

MojeSkola-2001-26

V roce 2002 jsme ho kompletně přestavěli – poprvé na bázi PHP a proprietálních aplikací, které nebyly úplně špatné, jen je …ehm …vývojáři nedokázali dotáhnout do 100% funkční podoby.

MojeSkola2002-2006

Tak sloužil do roku 2006, kdy s přechodem na novou verzi PHP na serveru začal být jeho další provoz neúnosný. Rozhodli jsme se nepokračovat ve vývoji některých aplikací a prostě přejít na už  hotový redakční systém.

MojeSkola2006-2013

V roce 2006 se celý web přestěhoval na redkční systém Drupal 4. V té podobě vydržel několik let, bohužel Drupal 4 začal odumírat a nebylo možné ho upgradovat. V roce 2013 už to přestalo být únosné. Takže byla jediná, dlouho odkládaná možnost postavit úplně nový web na systému Drupal 7.

MojeskolaDrupal7-2013-2016

Na Drupalu 7 už vypadal hezky, nabízel spoustu funkcí a z pohledu uživatele to byl příjemný web. Jeho administrace byla ovšem strašlivě neergonomická a složitá. Přenastavení čehokoli, oživení jakéhokoli pluginu bylo provázeno s mnohahodinovými válkami. Asi by u nich zůstalo déle, ale na počátku roku 2016 se systém úplně zhroutil a navíc poškodil databázi. Takže jsme stáli před dilematem, jestli vlastně kompletně znovu instalovat Drupal 7 nebo 8, nebo přejít na WordPress (plně responzívní) – což jsme při porovnání obludnosti versus snadnosti administrace udělali. Bohužel to znamenalo opět kompletně novou instalaci a kompletně nový a vesměs ruční přenos dat.

V obsahu najdete hodně staré články (nejstarší jsou ještě z doby předinternetové z roku 1990-91), pak jsou tu nějaké fejetony z Lidových novin 91-97 a postupně znovu kategorizovaná směs dalších článků, esejů, příspěvků a vzdělávacích materiálů. Pokud tedy narazíte na nějaký nefungující link nebo scházející obsah, omluvte nás a chcete-li, napište, abychom to přednostně dali dopořádku.

© Copyright Česká pedagogická komora 2004 – 2018 a autoři příspěvků. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu České pedagogické komory, v případě článků publikovaných uživateli webu souhlasu autorů daných materiálů je zakázáno.

SaveSave